Новини
Перший урок у 8 класі за темою: "Поважаю європейські цінності - будую сучасну Україну"
Початок нового 2018/2019 навчального року.
Ось і почався новий навчальний рік. Учні 8 класу розпочали його сповнені наснаги, сили та бажання здобувати нові знання.
Пришкільний англомовний табір "SunRise"
В Корманському НВК було організовано роботу пришкільного англомовного табору SunRise. У літньому мовному таборі учні мали можливість здобути необхідні мовні навички, непомітно подолати мовний бар'єр, удосконалити свою розмовну мов, поєднати навчання із захоплюючим відпочинком, отримати мотивацію для подальшого удосконалення англійської мови.
Організація відпочинку передбачала різноманітність вибору заходів, можливість кожного вихованця задовольнити свої потреби. Всі види діяльності в таборі здійснювалися відповідно до режиму дня. Робота проводилася згідно затвердженого плану роботи.
Спілкування англійською мовою, виконання пісень, ігрові програми, театральні вистави, цікаві історії про європейські країни - все це допомагало дітям здобути необхідні мовні навички, удосконалити свою розмовну мову, поєднати навчання із захопливим відпочинком, а найголовніше - отримати мотивацію для подальшого удосконалення знань з англійської мови.
Від перебування в мовному таборі у всіх залишилося багато позитивних вражень та емоцій, а також учні змогли практично застосувати знання англійської мови, отримані протягом навчального року.
Свято "На фоні Париж" присвячене дню 8 березня
Учні 7 класу влаштували справжнє свято для своїх матусь, бабусь та сестричок. Завдяки їхній наполегливості та бажанню зробити приємне для своїх рідних всі поринули у неймовірну та романтичну атмосферу Парижу. Свято вдалося гарним, приємним та веселим! Всі гості залишилися задоволені!
Похід до театру імені Ольги Кобилянської
«Як козам роги виправляють, або Приборкання норовливої»
Юрій Федькович & Вільям Шекспір
Чільне місце у літературній спадщині Ю. Федьковича займають драматичні твори, які тривалий час були заборонені. Вперше (1984 р.) на сцені Чернівецького музично-драматичного театру імені Ольги Кобилянської поставлена комедія «Запечатаний двірник».
Фрашку (жарт) «Як козам роги виправляють», Ю. Федькович за словами І. Франка, «...викроїв із Шекспірової комедії... і переніс події у свої улюблені гуцульські гори».
Не тільки текст Ю. Федьковича, а й, власне, його творчий метод - вільна, колоритна переробка англійського класика - стала для театру ключем у створенні цієї вистави.
Перед глядачами постане сучасна історія кохання, переповнена найгостріших проблем, що виникають між НИМ і НЕЮ.
Творці вистави вдало поєднали дві абсолютно різні культури - англійську та українську, створивши на сцені абсолютно нові креативні образи та умови існування для акторів. У п'єсі піднято вічне питання боротьби чоловічого і жіночого. Ю. Федькович показав сутичку двох стихій - води і вогню, чорного та білого, вкотре, підтвердивши, що всеперемагаюче кохання може створити гармонію і перетворити на покірну кішечку навіть хижого тигра.
Режисер-постановник - відомий київський режисер, заслужений діяч мистецтв України Сергій Архипчук. Художник-постановник - Ніна Мурашкіна. Музика - Богдан Сегін та Олена Сєрова.
Екскурсія в місто Чернівці
Поїздка з учнями на день міста пройшла чудово! Учні брали участь у святковій розважальній програмі, відвідали ярмарку, святковий концерт та атракціони.
День міста Чернівці
День міста Чернівці відзначається в 1-у суботу жовтня.Історична довідка про місто Чернівці.Оборонне поселення на місці Чернівці, на лівому березі Прута, заснував у XII ст. галицький князь Ярослав Осмомисл. Фортеця з торговельно-ремісничим поселенням називалася Черн, або Чорне місто, мабуть, з-за чорних дерев'яних стін. Фортеця була зруйнована в 1259 році на вимогу татарського темника Бурундая.Через часті паводки на низькому лівому березі Прута, нове місто було побудоване на високому правому березі. Після розпаду Галицько-Волинського князівства в середині XIV ст. Чернівці переходили до Угорщини, Польщі, поки в 1359 році вони не увійшли до складу Молдавського князівства.Найперша письмова згадка про Чернівці була в грамоті про торгові привілеї, яку молдавський господар Олександр Добрий видав львівським купцям 8 жовтня 1408 року.Місто розташовувалося на перехресті торговельних шляхів з північно-західної Європи на Балкани і в Туреччину. З 1457 року тут проводилися ярмарки. За часів Стефана Великого Чернівці вже були містом: в 1476 році відомий вже цілий адміністративний район - «Черновських держава»; в документі 1490 року Чернівці прямо іменуються містом - «от место от Черновцех". У XV-XVI ст. місто кілька разів руйнувалося і прийшло до занепаду. Внаслідок чергової російсько-турецької війни 1768-1774 років Чернівці знову були зайняті російськими військами, а потім перейшли під владу Австрії. Революція 1848-1849 років в Австрійській імперії усунула національні обмеження, призвела до автономії краю і міста та до загострення політичного суперництва між українським і румунським населенням Буковини. Під час Першої світової війни Чернівці були тричі під російською окупацією.В 1918-1940 роках цей край був під румунською владою.У 1940 році, відповідно до положень Пакту Молотова-Ріббентроппа, Буковина була розділена на Північну, яка відходила до СРСР, і Південну, що залишалася у складі Румунії. Чернівці були зайняті Червоною Армією і увійшли до складу УРСР. У липні 1941 року місто було зайняте румунськими військами (що воювали на боці Німеччини) і адміністративно увійшло до складу Румунії. У березні 1944 року Чернівці практично без бою знову були зайняті Радянською Армією.
День миру в Корманському НВК
Робота учнів 7 класу
У рамках заходів до Міжнародного Дня Миру, запланованих Корманським НВК, у навчальному закладі пройшла виставка малюнків.
Довідково:
Міжнароодний день миру встановлений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН. Генеральна Асамблея ухвалила, що починаючи з 2002 року Міжнародний день миру буде щорічно відзначатися 21 вересня. Асамблея заявила, що День миру буде відзначатися як день глобального припинення вогню і відмови від насильства, запропонувавши всім державам і народам дотримуватись припинення воєнних дій протягом цього дня.
Цікаві факти про англійське чаювання
Розповсюдження чаю в Англії пов'язують з царюванням короля Чарльза II, чия епоха отримала назву "Стара добра Англія". Англійський двір слідував моді, що прийшла з Франції і Голландії, і король Чарльз II сам немало сприяв розповсюдженню чаю в Англії. Чайна манія охопила країну: протягом 10 років, з 1699 (коли Вест-індійськая компанія почала постачання чаю в країну) по 1708 продаж чаю зріс в 6 разів.
Пересічний англієць випиває в день не менше 6 чашок чаю. Уранішній чай п'ють близько 6 годин ранку, інколи прямо в ліжку. Потім чай подають близько 8 годин, під час першого легкого сніданку. Англійці віддають перевагу в цей час напою, який так і називається "English Breakfast" - "Англійський сніданок". У нім переважає скручене листя "броукен", що дає відмінний міцний настій, що бадьорить, здатний збудити навіть дуже сонну людину.
Дещо пізніше, о 11 або 12, настає час ланчу - другого, щільнішого сніданку, який, природно, не обходиться без чаювання. Четвертий раз англійці п'ють чай вже в середині робочого дня, роблячи невелику перерву, яка так і називається tea break (перерва на чай). Що б не відбувалося, в 5 годин вечора, в знаменитий five o'clock, мільйони британців від скромного службовця до самої Королеви п'ють чай "English Afternoon" ("Англійський полудень"), щедро присмачуючи його молоком або вершками.
Вечір після роботи - це час "High tea" ("високого чаю"), густого і ароматного аристократичного напою, такого, як "Ерл Грій".
Британці не п'ють чай з лимоном, називаючи його "чаєм по-російськи", зате "білий чай", тобто з молоком, п'ють багато і часто.